Цього року до перших класів в Україні підуть учні 22 тисяч перших класів. 448 тисяч школярів почнуть навчання за новим державним стандартом, повідомив президент Петро Порошенко 21 серпня на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту нової української школи.

«Україна починає втілювати програму «Нова українська школа». Цілком логічно, що програма починається з найменших і зростатиме разом з ними», – цитує голову держави його речник Святослав Цеголко.

Раніше у Міносвіти розповіли, що 1 вересня цього разу припадає на вихідний день, тож школи будуть самостійно вирішувати, коли проводити свято першого дзвоника: 1 чи 3 вересня (у понеділок).

16 серпня Міністерство соціальної політики України затвердило професійний стандарт вчителя початкової школи, що визначає його компетентності, знання і вміння.

Читайте також: Знову до школи. Скільки коштує підготувати школяра до навчання?

Старту шкільної реформи передувала масштабна підготовка, направлена на три основні зміни: створення нового освітнього середовища, нового змісту освіти і перепідготовка вчителів, повідомляє Міносвіти.

Новий зміст освіти заклали через новий Державний стандарт початкової освіти. У ньому визначили вимоги до обов’язкових результатів навчання і компетентностей здобувачів освіти, тобто, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів. Новий держстандарт впродовж 2017-2018 навчального року пілотувався в 100 школах по всій Україні.

На обладнання початкової школи, за даними уряду, виділили майже мільярд гривень. 40% цих грошей спрямовується на закупівлю дидактичних матеріалів, ще 40% – на закупівлю сучасних меблів, а 20% йде на купівлю комп’ютерного обладнання.

Також, відповідно до Меморандуму між МОН і The LEGO Foundation, усі перші класи в Україні, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, безкоштовно отримують набори LEGO, які допоможуть впроваджувати ігрові й діяльнісні методи навчання в освітній процес. Кожен учень отримає набір «Шість цеглинок», а кожен клас – набір «LEGO Play Box», заявили у МОН.

 

ваш коментар: