Мешканцям та мешканкам територіальних громад, постраждалим від домашнього насильства, надаватимуть фахову допомогу спеціалізовані мобільні служби, повідомляє Міністерство соціальної політики.

Такі заходи передбачає урядова постанова про про мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього  насильства й насильства за ознакою статі, додали у відомстві. Кабінет міністрів ухвалив цю постанову сьогодні.

Планується, що мобільні бригади зможуть виїжджати в територіальні громади й надавати жертвам фахові консультації й психологічну підтримку як особисто, так і телефоном.

Читайте також: «Більшість клопотань жінок про помилування – від засуджених за вбивство свого кривдника – Левченко​»

У міністерстві сподіваються, що функціонування таких бригад допоможе членам територіальних громад отримувати екстрену допомогу, а відповідальним за протидію домашньому насильству – швидко реагувати на його прояви.

Перші мобільні бригади для допомоги жертвам домашнього насильства при Мінсоцполітики створили в рамках проекту реагування на випадки гендерно обумовленого насильства, якого зазнавали жінки та дівчата-підлітки в зоні збройного конфлікту на сході України.

Читайте також: «Чому «справжні чоловіки» б’ють жінок»

Цей проект міністерство розпочало в 2015 році спільно з благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні. Загалом у рамках ініціативи вже функціонує 46 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

За даними Міністерства внутрішніх справ, щороку від рук кривдників гине близько 600 українок, у 2017 році до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв від жертв домашнього насильства.

ваш коментар: