Напередодні четвертої річниці Іловайської трагедії (29 серпня) в Києві біля «Стіни пам’яті» (яка розташована на мурах Михайлівського Золотоверхого монастиря) вшанували загиблих в «Іловайському котлі» українських вояків.

На акцію до Києва приїхали понад 300 людей – це матері та дружини загиблих бійців, ветерани бойових дій, які брали участь в Іловайській операції. Священники з різних конфесій відслужили молебень, після чого родичі та побратими загиблих поклали до Стіни пам’яті квіти і запалили свічки.

Як повідомив у розмові з Радіо Свобода командир батальйону капеланів із позивним «Шторм», на шану і пам’ять заслуговує кожен, хто віддав життя за Україну, незалежно від того, чи це був військовослужбовець, чи боєць добровольчого батальйону.

«Ми не маємо можливості повернути загиблих оборонців України до життя. Але нам під силу висловити шану матерям, які виховали справжніх героїв, готових віддати своє життя задля мирного неба над вільною Україною», – наголосив священник.

Акція за участю матерів і дружин загиблих бійців під назвою «Час не лікує» цього року відбулася втретє, її ініціювали в громадській організації «Об’єднання дружин і матерів бійців – учасників АТО», цього року акцію підтримала Християнська служба порятунку.

Координатор акції «Час не лікує» Наталя Московець повідомила Радіо Свобода, що нинішня акція – це третя частина естафети пам’яті та пошани. З початку серпня понад мільйон користувачів Facebook висловили слова вдячності і підтримки у флешмобі #сказатидякуюмамі, було виготовлене і поширене соціальне відео про важливість підтримки суспільством родин загиблих.

29 серпня біля Стіни пам’яті відбудуться ініційовані волонтерами і ветеранами бойових дій акції на вшанування загиблих під Іловайськом бійців: серед іншого, на мурах Михайлівського Золотоверхого монастиря буде відкрито чотири нові секції «Стіни пам’яті» з портретами та короткими даними про загиблих військових, гвардійців, добровольців, прикордонників, волонтерів (станом на початок 2018 року). 

Також ініціатори акцій 29 серпня пропонують на державному рівні встановити дату 29 серпня Днем вшанування пам’яті загиблих оборонців України.

ваш коментар: