У запорізькому Парку металургів 29 серпня зібралися волонтери, ветерани війни на Донбасі та члени родин загиблих бійців, щоб вшанувати пам’ять військових, які загинули в серпні 2014 року під Іловайськом. Учасники акції принесли з собою квіти, які поклали до пам’ятних знаків із портретамизапорізьких бійців, які загинули за час збройного конфлікту на Донбасі.

«На таких датах Україна має вчитися. Ми набуваємо досвід. У цей день війна отримала зовсім інший ракурс, новий етап, з прихованої перейшла в активну фазу. Ми повинні навчатися на цьому, вистоювати, робити висновки як військові. Наш підрозділ один із перших туди заходив, першим штурмував 10-го числа. Весь шлях повністю наш підрозділ пройшов. Запам’яталося тим, що саме тоді ми побачили справжню війну, таку, яка вона є – коли є артилерія, коли є авіація, коли танки йдуть, міській бій справжній. Запам’яталося тим, чим вона нам загрожує. Ми побачили, які наслідки для України можуть бути: як горить земля, як горять наші українські хати від гармат російських, як убивають, ранять-калічать наше мирне населення. Цим це запам’яталося, а ще стійкістю людей, що не були готові до такого, які з автоматами, зі звичайною стрілецькою зброєю трималися два тижні проти такої навали», – розповів ветеран батальйону «Донбас», співорганізатор акції вшанування загиблих під Іловайськом Тимур Книш.

Наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. За даними української влади, військові регулярних частин Збройних сил Росії, що вторглися до України для підтримки проросійських бойовиків, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики. Росія заперечує заяви про свою участь у збройному конфлікті на Донбасі.

За даними Генеральної прокуратури України, під час бойових дій під Іловайськом загинуло 366 військовослужбовців та добровольців, 429 були поранені.

У Генеральному штабі Збройних сил заявили, що станом на кінець серпня 2018 року зниклими безвісти внаслідок боїв залишаються 84 військовослужбовці, 11 перебувають у заручниках у підтримуваних Росією бойовиків.

28 серпня 2018 року керівник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України Олексій Ноздрачов повідомив, що під час бойових дій біля Іловайська в період із 24 до 29 серпня загинули понад 200 російських військових, ще близько 300 були поранені. Росія не коментувала ці дані.

ваш коментар: