Здоров’я українського активіста із Криму Володимира Балуха погіршується, написала у Facebook Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Він продовжує стрімко худнути. У нього сильний біль в печінці та запалення вуха», – заявила вона.

За словами Денісової, вона звернулася до своєї росвйської колеги Тетяни Москалькової із пропозицією одночасно відвідати ув’язненого у Криму Володимира Балуха та заарештованого у Херсоні Кирила Вишинського.

«Оскільки й адвокат Кирила Вишинського подав клопотання щодо медичного обстеження його підзахисного, який перебуває в Херсонському слідчому ізоляторі, тож запропонувала Тетяні Москальковій відвідати Кирила Вишинського одночасно з моїм візитом до Володимира Балуха. Але тільки на паритетній основі. Крім того, наголосила, щоб разом з нами були медики, які б змогли оглянути ув’язнених», – написала Денісова.

Чи відповіла на це що-небудь російський омбудсман Тетяна Москалькова, наразі невідомо.

Володимир Балух голодує від 19 березня через незгоду з судовими переслідуваннями, які називає сфальсифікованими.

Після місяця повної відмови Балуха від прийому їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав його вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів із чорного хліба і чай із медом), який підтримує «балансування на нульовій позначці».

За даними захисників, 22 червня Балух знову посилив голодування і перейшов на воду.

Тим часом, як повідомило ВВС 6 вересня, Росія запевнила Європейський суд з прав людини, що ув’язнені російськими судами українці Володимир Балух, Емір-Усейн Куку, Станіслав Клих та Сергій Литвинов не голодують.

Суд в анексованому Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів.

Інша справа проти активіста порушена через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.

Тим часом, затриманому 15 травня в Києві керівникові агентства «РИА Новости-Украина» Кирилові Вишинському, який має громадянство України й Росії, інкримінують державну зраду і проведення підривної інформаційної діяльності проти України. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі в разі визнання винним. Вишинський звинувачення відкидає.

.

 

ваш коментар: