В Одеській гавані стоїть закинуте власником судно – в акваторію порту його впустили лише через сильний шторм, а до 7 липня цього року «Volzhskiy-33» більше місяця стояв у відкритому морі. Судно ходить під прапором Коморських островів і належить панамській компанії Osternases Industries SA.

Заробітну платню екіпаж не отримує з квітня, продукти мають закінчитися до кінця тижня, до 14 вересня. Про це Радіо Свобода повідомив капітан вантажного судна Руслан Лісіцин. Він працює тут з 12 квітня 2018 року – підписав контракт на три місяця і ще один місяць «перепрацював».

Грошей за роботу Лісіцин ще не отримував, як і більшість екіпажу. Частину зарплатні отримали тільки два члени екіпажу – старший помічник, який працює вже дев’ять місяців, отримав гроші за чотири з них, і електромеханік – він працює п’ятий місяць, але отримав гроші лише за один. Всього на борту судна працює дванадцять моряків: вісім громадян України, решта – громадяни Росії.

«14 липня наше судно вийшло з порту Іскендерун (Туреччина), прийшло на рейд у Стамбулі. Там нам пообіцяли виплатити заробітну платню, яку ми ще не бачили в цьому рейсі – я приїхав разом із двома матросами і третім механіком. Екіпаж відмовляється залишати судно без повної виплати зарплати – гроші нам обіцяли віддати після проходу Босфору і прибуття в Херсон, але 24 липня ми встали на одеський рейд, агента нам не дали і все встало», – розповів Радіо Свобода капітан судна.

Прямого зв’язку із судновласником, компанією «Osternases Industries», за інформацією моряків, у команди немає – лише через посередника і оператора. Проблеми не тільки із зарплатою, заборгованість по якій станом на 1 вересня становить близько 62 тисяч доларів, але й з технічним станом судна. З ладу повністю вийшов один з двох дизель-генераторів, ще один – працює не в повну силу через поломку.

Не працює система пожежної сигналізації, в один з трюмів судна через пробоїну протікає вода, перестало працювати навігаційне обладнання. Заявку на ремонт подавали, але безуспішно, говорить капітан.

Сьогодні юридичну підтримку команді надає в тому числі благодійна організація «Фонд допомоги морякам «Ассоль». Як розповіли Радіо Свобода у фонді, зараз юристи розбираються із листуванням між командою, власником, оператором і посередником судна. Також готується заявка до фонду «Майдан закордонних справ», щоб перевірити, чи не потрапив судновласник під санкції через можливі заходи інших судів в порту незаконно анексованого Криму.

Телефон українського представника судновласника відключено, а за телефоном російського представника кореспонденту Радіо Свобода заявили, що вперше чують про ситуацію із судном. Телефонні номери надали члени екіпажу.

За даними Профспілки працівників морського транспорту України, тому ж власнику належить ще два судна, які заарештовані в порту Миколаїв – «Boris Pevkin» (IMO 8971188) і «Leonid Khotkin» (IMO 8949434). Влітку екіпажи цих судів звернулися до української профспілки і Міжнародної профспілки моряків (ITF), щоб їм виплатили борги по зарплаті – близько 4 мільйонів гривень.

ваш коментар: