Київський апеляційний суд 18 жовтня втретє переніс розгляд скарг на арешт бізнесмена та громадського діяча Тимофія Нагорного. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

У засіданні було оголошено перерву, оскільки суд задовольнив відповідне клопотання адвоката Катерини Войтенко. Вона просила перенести розгляд апеляції – за словами Войтенко, її клієнт не встиг ознайомитись з матеріалами судового провадження, оскільки до вчорашнього дня перебував у лікарні.

До того, як суд оголосив перерву, про свій намір взяти Нагорного на поруки заявили народний депутат України Віталій Купрій і олімпійський чемпіон 1980 року Богдан Макуц. Судді долучили до справи їхні клопотання, вони будуть розглянуті пізніше.

Перед засіданням біля будівлі суду пройшов пікет на підтримку Тимофія Нагорного. У ньому брали участь кілька десятків людей: переважно студенти і люди пенсійного віку. Чергове засідання призначене на 22 жовтня.

Печерський районний суд Києва 4 жовтня ухвалив рішення про арешт Тимофія Нагорного на 2 місяці з правом виходу під заставу в розмірі 528 600 гривень. Він скористався ним і вийшов на свободу 11 жовтня. Прокуратура подала скаргу на рішення Печерського суду, хоче позбавити Нагорного можливості вийти під заставу і знову відправити його під арешт.

18 жовтня розгляд цієї апеляції було перенесено вже втретє, до цього засідання переносилися 9 і 10 октябяря.

Читайте також: «Колишній чоловік Подкопаєвої під підозрою: що приховано в його справі, а що відомо»

СБУ відкрило проти Тимофія Нагорного провадження за двома статтями Кримінального кодексу: 111-ю (державна зрада) та 190-ю (шахрайство). За словами самого Нагорного, підозра в держзраді полягає в тому, що у вересні 2014 року в Москві його нібито завербувала ФСБ після акції «Марш миру», в якій він брав участь.

Також бізнесмен, за даними прокуратури, підозрюється в заволодінні коштами шахрайським способом. Але подробиці цього епізоду провадження не коментує ні слідство, ні захист.

Тимофій Нагорний – український бізнесмен, меценат, громадський діяч, продюсер, президент «Фонду волонтерів України», директор міжнародної компанії «Спорт-сервіс». З 2004 по 2009 рік був одружений із олімпійською чемпіонкою 1996 року Лілією Подкопаєвою.

ваш коментар: